top of page

GÜLÜŞ TASARIMI

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, diş ve diş etlerinde meydana gelen estetik sorunları gidermeyi hedefleyen bir süreçtir. Aynı zamanda eksik dişleri tamamlama, dişlerin rengi ve düzeni, dudakların konumu gibi faktörleri dikkate alarak bir bireyin gülüşünü estetik olarak iyileştirir. Ağız ve diş sağlığı ile direkt ilişkili olan bu süreç, diş hekimliğinde oldukça popüler bir alandır. Özellikle dijital gülüş tasarımı teknikleri sayesinde, hastaların hayal ettikleri gülüşe daha kolay ulaşmaları mümkündür.

Kimler İçin Uygundur?

Her yaş ve cinsiyetten birey, ağız sağlığınıza bağlı olarak gülüşlerinin estetik bir görünüme kavuşturulması için gülüş tasarımı yaptırabilir. Özellikle diş eti hastalıklarının sonrasında dişlerde meydana gelen deformasyonlar, gülüş tasarımı ile düzeltilip estetiği olarak yeniden tasarlanabilir.

lan bu süreç, diş hekimliğinde oldukça popüler bir alandır. Özellikle dijital gülüş tasarımı teknikleri sayesinde, hastaların hayal ettikleri gülüşe daha kolay ulaşmaları mümkündür.

Hangi Teknikler Kullanılmaktadır?

Gülüş tasarımı nasıl yapılır sorusunun cevabı, hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. İlk olarak değerlendirmeler sonucunda hangi işlemler gerektiği belirlenir. Yaygın kullanılan teknikler şunlardır:

  • Lamine Kaplamalar: Diş yüzeyine eklenen ince porselen tabaka.

  • Zirkon Kaplamalar: Doğal bir diş görünümü sunar.

  • Empress (Full Porselen) Kaplamalar: Hem estetik hem de dayanıklı kaplamalar.

  • Diş Beyazlatma (Teeth Whitening): Dişlerin renginin açılması.

  • Diş Eti Operasyonları ve Diş Eti Estetiği: Diş etinin şeklinin ve renginin düzeltilmesi.

  • Dudak Bileme: Dudak şeklinin düzenlenmesi.

Diş Gülümseme
bottom of page